Witamy na oficjalnej stronie naszego Zboru

Spotkanie przedświąteczne z osobami bezdomnymi

Wspólnie nieśmy potrzebującym – nie tylko nadzieję
17 grudnia ( sobota) wraz ze społecznością Zboru SYLOE (Kościół Boży w Chrystusie) zaprosił Pastor Piotr Furgała burmistrza Marka Charzewskiego, na pełne ciepła i nadziei wspólne spotkanie przedświąteczne z osobami bezdomnymi.

To pozwoliło na kontakt i wsparcie osób, które z różnych powodów, o których nie nam sądzić, doświadczają wszelkich objawów wykluczeń. Wszyscy wszak są mieszkańcami Malborka.

Spotkanie przerosło wszelkie oczekiwania Boża atmosfera, ciepło serc nie tylko Społeczności Zboru, także przybyłych samorządowców – sprawiły, że nie tylko na stołach było pełno wszystkiego. Zajaśniało także  w tych najciemniejszych zakamarkach ludzkich wnętrz. Było rodzinnie, domowo i po Bożemu. Niejednej osobie wśród uczestników … po policzku spływała łza. Dobra łza refleksji, nostalgii, tęsknoty i zarazem uśmiechu. Byli dziennikarze i to oni ponieśli przesłanie o potrzebie serc i ciał winne strony, by ludzie nie zapominali by wiedzieli i umieli się dzielić. Poniżej zamieszczamy linki do publikacji, będących efektem, pokłosiem tego spotkania.

Wizyta była nie tylko symboliczną szansą  i możliwością podkreślenia wspólnej troski biznesu, wspólnoty wyznaniowej oraz przedstawicieli magistratu o wszystkich jego mieszkańców, bez względu na pozycję i bieżącą sytuację. Była możliwością uszanowania godności każdego człowieka bez względu na status. A przełożyła się na obietnice dalszych wspólnych kontaktów i współpracy.

To pozwoliło na kontakt  i wsparcie osób, które z różnych powodów, o których nie nam sądzić, doświadczają wszelkich objawów wykluczeń. Wszyscy wszak są  mieszkańcami Malborka.

To  spotkanie dało możliwość obdarowania nie tylko dobrym słowem ale  i prezentami przygotowanymi przez społeczność Zboru SYLOE i firmę ARCONA dla bezdomnych, podopiecznych  pomocowego, Kościoła Ulicznego

Przede wszystkim zaś było możliwością obdarowania Bożym Błogosławieństwem, to przybliżało do NIEGO, wszak niekiedy bieda, bezdomność i walka o przetrwanie każdego dnia  odciąga  poranionych życiem od Jezusa. Wiele osób potrzebuje jego miłości by wytrwać, by zmieniać swój świat i dolę. To był czas gdy wszystkim  Pan dał szansę. I tym którzy chcą pomagać, i tym którzy tej pomocy Bożej potrzebują i tym którzy myślą, ze już wszystko wiedzą.

Spotkanie odbyło się  w Restauracji – Pizzeria Śródmieście. Było jednym z licznych podobnych, organizowanych w mieście. Oby nie tylko na czas Świąt, i oby nie tylko w tym okresie. Czego można  życzyć wszystkim potrzebującym pomocy, a szczególnie tym którzy oczekiwać by mogli jej najbardziej.

 

Bezdomna Wigilia – Lokalna Gazeta Obywatelska 

Świąteczne spotkanie z osobami bezdomnymi i potrzebującymi
– Codzienna Gazeta Internetowa – portal miejski „82-210”

Wigilia bez uprzedzeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *