Witamy na oficjalnej stronie naszego Zboru

Telewizja z zasadami

Cudze chwalicie swego nie znacie

W  weekend 12-13 X. br odbyła się konwencja przedsiębiorców w Gdyni, w siedzibie stacji telewizyjnej TBN Polska. Szczególnie ta konwencja miała na celu uhonorować partnerów i sympatyków telewizji TBN.

Wspólnie podzielić się tym, co udało się zrealizować, i co udało się dokonać oraz nakreślić perspektywy dalszego rozwoju i współpracy.

Malborczyk gościem konwencji

Jednym z zaproszonych i uhonorowanych gości prelegentów był Piotr Furgała. Malborski biznesmen, społecznik i mecenas wydarzeń oraz działań skierowanych do i dla ludzi – nie tylko mieszkańców Malborka.
Skromny człowiek z wielkimi pasjami i realizacjami, na skalę dużo większą niż rodzimy obszar, region. M.in Piotr Furgała jest współzałożycielem fundacji “Od Biznesu Do Służby” (w skrócie OBDS), która została założona w styczniu 2015 roku.
Powstała na bazie działającego od roku 2008 nieformalnego ruchu. Właśnie to jej inicjatorem był Piotr Furgała, biznesmen, pastor, mieszkaniec Malborka. Zarząd stacji TBN zdając sobie sprawę z potencjału i możliwości malborczyka, doceniając wkład w pracę, i jej istotę zaprosił pana Piotra, aby ten podzielił się swoimi przemyśleniami, marzeniami z innymi biznesmenami i partnerami stacji. W tym gronie są zarówno Katolicy jak i Ewangeliczni Chrześcijanie. Bez różnicy współpracujący ze sobą, bez względu na denominacje z których się wywodzą.

“- Ta konwencja, to miejsce, … jest to forum spotkań wszystkich Chrześcijan, liderów biznesu i wielu inspirujących ludzi, którzy chcą realizować swoje powołanie do przedsiębiorczości, by być błogosławieństwem dla Polski i Polaków.” – mówili organizatorzy określając ramy weekendowego spotkania i dodawali – “Tym samym pragniemy, aby Konwencja była platformą umożliwiającą rozwijanie kontaktów, współpracy, wymiany pomysłów oraz czasem zachęty i wyposażania”.

Na konwencji wystąpili

między innymi znakomici mówcy i przedsiębiorcy. Organizatorzy w materiałach przybliżali ich postaci, co poniżej staramy się cytować;

Oto niektórzy z mówców i prelegentów.

Eugeniusz Świerczyński

Właściciel firmy EMS Studio odpowiedzialnej za kompleksowe kampanie reklamowe m.in. na billboardach, telebimach i nośnikach wielkoformatowych. Muzyk i założyciel studia nagrań Heaven Studio oraz pastor Kościoła Jezusa Chrystusa w Radomiu. Pomimo wielu obowiązków, umiejętnie dzieli czas, by zadbać o każdą z obejmowanych funkcji.

Sylwester Nowakowski

Znakomity prawnik z bogatym doświadczeniem w środowisku biznesowym. Współwłaściciel Kancelarii Radców Prawnych Nowakowski&Sławek. Wieloletni wykładowca, mówca konferencyjny oraz lider Kościoła Chrześcijańskiego Zoe. Ponadto członek zarządu Fundacji „Moja Latarnia”.

Piotr Furgała

Od 1994 roku prowadzi w Malborku Firmę ARCONA, specjalizującą się w produkcji m.in. wysokiej jakości materacy i wypełnień do poduszek. Pastor Kościoła Chrześcijańskiego Syloe. Uczestnik i organizator wielu inicjatyw biznesowo-chrześcijańskich. Bez jego wsparcia wiele pomorskich eventów chrześcijańskich nigdy nie miałoby miejsca. Od lat w swoim sercu nosi pragnienie powoływania ludzi biznesu do służby na rzecz Bożego Królestwa. Współtwórca polskiej fundacji OBDS.

Aleksander Macha

Wyjątkowy przedsiębiorca, współwłaściciel firmy produkcyjnej OPUS. Spółka stała się liderem światowym w swoim segmencie i zatrudnia blisko tysiąc osób. Ceniony wykładowca i seminarzysta. Organizator regularnych spotkań dla przedsiębiorców.

Sławomir Wołyniec

Przedsiębiorca. Prezes V-Project SA. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego oraz działalności inwestycyjnej prowadzonej na własny rachunek. Ocalony dzięki Bożemu Miłosierdziu i Łasce, służący doświadczeniem, siłą, nadzieją i wsparciem w obszarze zarówno biznesowym, jak i duchowym. Szczęśliwy mąż, ojciec i dziadek.

O samej stacji czyli jak oglądać TBN

Przy takim entourage teraz można ze spokojem powiedzieć o samej stacji. Prezesem stacji jest Krzysztof Dominik Rompa. Stacja działa w systemie międzynarodowej sieci Trinity Broadcasting Network (TBN) nadając programy przez 24 godziny. Jest częścią jednej z największych na świecie sieci kanałów telewizyjnych obejmującą 30 stacji telewizyjnych.

Więcej o stacji przeczytacie Państwo klikając obrazek powyżej i link tutaj – przechodząc tym samym stronę z informacjami o nich. Dodamy tylko, że jest zarówno ciekawym reklamodawcą w jak i nietypowym nośnikiem informacji.

Spotkanie w weekendzie miało na celu

pokazania przybyłym biznesmenom nowych możliwości stacji i obszarów w które na rynek ona wchodzi. Między innymi, już niedługo, za kilka dni nawet – wejdzie stacja m.in na platformę WP, gdzie można ją będzie oglądać przez internet.O samej stacji można w nieskończoność. Zakres obszarów i odbiorców przedstawia się imponująco. Od przedziałów wiekowych kilkulatków i kilkunastolatków, po dorosłych i seniorów. Każdy coś tam dla siebie znajdzie. Jeśli dobrze zrozumieliśmy przedstawiane słupki oglądalności – to najprościej ujmując trafić może ona potencjalnie do 24 mln Polaków (ponad 8 mln rodzin). Według najnowszych badań niezależnych ośrodków.

Co jest najistotniejsze

– to stacja w której nie uświadczycie Państwo propagowania przemocy, propagowania nienawiści, etc.

Nic z tych rzeczy!

To stacja z zasadami. Stacja, której zarządzający bardziej znają ludzi biznesu z zasadami w Malborku, niż chyba my sami – jego mieszańcy.

BANWI
przedruk z blogu Lokalna Gazeta Obywatelska