Witamy na oficjalnej stronie naszego Zboru

Ewangelizacja

15 sierpnia 2021 roku

Trzy etiudy teatru ruchu na placu Jagiellończyka w Malborku

Niedzielnym popołudniem w centrum Malborka pojawiła się scena. Pojawiły postaci w otwartej przestrzeni garderoby i umownych kulis, łatwo było dostrzec aktorów przygotowujących się do ról mimów – teatru jak to określali sami – pantomimicznego.

I nic by w tym nie było szczególnego, bowiem uliczne teatry ruchu i pantomimy jakoś ostatnio w modzie obfitowały szumnie i ilościowo w naszym regionie dość często ostatnio (m.in w Sztumie, Elblągu, Dzierzgoniu. To ten skromny niedzielny … spektakl w Malborku, był szczególny.

Grupa FROM LIGHTNESS z Czerska

(https://www.facebook.com/hashtag/bibliawczersku, https://www.facebook.com/bibliawczersku/), wystawiła trzy swoje autorskie etiudy („Koszmar”, „Maski”, „Więzienie duszy”), z pozoru prosto mówiące o naszych ludzkich losach, ale i o czymś znacznie więcej w swoim wymiarze. Etiudy miały m.in charakter ewangelizacyjny.

Taki też cel przyświecał organizatorom – społeczności Zboru Syloe – Kościoła Bożego w Chrystusie. Jednego z kilku ewangelicznych, funkcjonujących od lat w Malborku (m.in prócz Kościoła Chrześcijan Baptystów czy Kościoła Zielonoświątkowego).

Po spektaklach była to więc i możliwość poznania bliżej tej wspólnoty chrześcijańskiej, indywidualnych rozmów przy bezpłatnych domowych wypiekach, kawie, herbacie. Dla społeczności zboru – działań ewangelizujących, informujących i pokazujących, że stanowimy jedną społeczność o chrześcijańskich korzeniach – wcale nie aż tak różną, jak często mylnie sobie wyobrażamy.

Można było równie uzyskać bezpłatnie literaturę prócz Nowego Testamentu także informacji o programach realizowanych w regionie wspólnie z innymi społecznościami zborów różnych kościołów ewangelicznych. Między innymi projektu „Alpha”.

Notabene Kurs Alpha rozpocznie się od 9 września br. (w siedzibie Zboru Syloe ul Daleka 22) w każdy czwartek od godziny 18.00.

Więcej informacji uzyskacie Państwo w indywidualnym kontakcie, na przykład poprzez pocztę elektroniczną
Pastor – Piotr Furgała e-mail; piotr@arcona.pl

Adresy linków


Zbór „Syloe” w Malborku ul. Daleka 122 https://syloemalbork.pl/
Ogólnopolska strona główna Kościoła Bożego w Chrystusie http://kbwch.pl/