Witamy na oficjalnej stronie naszego Zboru

Jeden Pasterz, jedna owczarnia.

18.11.2015 w Kościele Zielonoświątkowym w Malborku odbędzie się wykład „Jeden Pasterz, jedna owczarnia.” Wykład poprowadzi Rabin dr Michael Schiffman.

O wykładowcy:

Rabbi dr Michael Schiffman dorastał w Nowym Jorku, w tradycyjnej rodzinie żydowskiej. Zdobył wiele tytułów naukowych (amerykańskie BA, MDiv i stopni BD.MIN.) Ponadto prywatnie studiował Talmud, Szulchan Oruch (podstawowy kodeks prawa żydowskiego) i Chasydyzm (ruch religijny powstały w łonie Judaizmu).

Dr Schiffman jest dyrektorem wykonawczym Chewra USA, organizacji humanitarnej, która zajmuje się szeroko pojętą opieką (karmienie, leczenie i opieka) Żydów w podeszłym wieku, ocalałych z Holokaustu, którzy mieszkają w krajach byłego Związku Radzieckiego oraz w Izraelu. Zajmuje się także doradztwem, wspieraniem liderów i kongregacji mesjańskich w Europie Wschodniej.

Przewodniczy kilku kongregacjom mesjańskim: w Arizonie, Ohio, i Nowym Jorku, służył także jako asystent rabina w Connecticut. Przewodniczy swojej kongregacji mesjańskiej Tikvat Shalom w Cape Coral na Florydzie. Jest autorem dwóch książek (jedna z nich pt.”Resztka Izraela powraca” jest szczególnie znana w Polsce w kręgach chrześcijańskich i nie tylko) i był częstym współpracownikiem w czasopismach takich jak Boundaries, Kesher, Messianic Outreach, jest autorem wielu innych publikacji.

Dr Schiffman jest wykładowcą Judaizmu Mesjańskiego w zakresie historii, Tory oraz mesjańskiego uwielbienia w Union of Messianic Jewish Congregations Yeshiva, jest także profesorem wykładowcą w St. Petersburg Theological Seminary oraz adiunktem w kilku szkołach teologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *